O nas
Posiadane zasoby Print

Podczas realizacji przedsięwzięć informatycznych korzystamy z wiedzy stałych współpracowników i pracowników. Są to specjaliści z poszczególnych dziedzin informatyki z wieloletnim doświadczeniem w realizacji innowacyjnych przedsięwzięć. Współpracownicy spółki reprezentują kadrę informatyczną wywodzącą się w wiodących uczelni technicznych w Polsce. Spółka posiada również licencje na wykorzystywanie oprogramowania do rozwoju aplikacji webowych renomowanej firmy Adobe Systems Incorporated.

Spółka posiada serwer klastrowy o specyfikacji jaką musi spełniać urządzenie wysokiej dostępności. Na potrzeby realizowanych przedsięwzięć został opracowany system automatycznych backupów zabezpieczający dane przed uszkodzeniem mechanicznym (system RAID), utratą w wyniku błędu pracownika (archiwizacja na zewnętrznych dyskach), włamaniem (system podwójnych firewall'i sprzętowych i software'owych).

 
Powiązania z innymi podmiotami Print

FII Sp. z o.o. ściśle współpracuje ze specjalistami w wąskich dziedzinach informatyki, którzy pozwalają spółce na realizację wysokospecjalistycznych zleceń. Jednocześnie korzysta z outsourcingu celem optymalizacji kosztów działalności i tym samym buduje klaster sprawdzonych kooperantów.

 

 
Opis działalności Print

Spółka Forum Inicjatyw Informatycznych rozpoczęła działalność w maju 2008 r. Celem jej działalności jest szeroko rozumiana informatyka. W ramach usług prowadzone są przedsięwzięcia programistyczne (budowa wortali), jak również dzierżawa przestrzeni serwerowej.

Specjalizacja w budowie dedykowanych narzędzi zaowocowała już w czerwcu podpisaniem umowy na budowę wortalu wspierającego przedsiębiorców z krajów karpackich w kontaktach handlowych. Wortal jest budowany w ramach projektu EOG i Mechanizmu Norweskiego w projekcie Karpackie Centrum Przedsiębiorczości. Realizacja umowy Karpackiego Centrum Przedsiębiorczości stanowi w chwili obecnej główne przedsięwzięcie w dziedzinie budowy oprogramowania. Dodatkowo spółka posiada w użytku dedykowany do zadań aplikacji webowych serwer o powierzchni dyskowej 1TB zabezpieczony technologią RAID-10, którego powierzchnia jest dzierżawiona innym podmiotom. Spółka specjalizuje się również w rozwiązaniach elearning. Realizuje zarówno budowę wortali na potrzeby zdalnej edukacji jak również świadczy usługi z dziedziny budowy multimedialnych kursów.